Wyszukiwarka

Gminno-Parafialny Dzień Dziecka

W niedzielę 11 czerwca 2017r. po raz kolejny obchodzono Dzień Dziecka w Gminie Krasnosielc. W tym roku, po raz pierwszy jako gminno- parafialne obchody międzynarodowego dnia najmłodszych. Pogoda była wymarzona i zamówiona przez dzieci naszej gminy. Słońce nie schowało się nawet na chwilę, mimo że prognozy były niepokojące. Uśmiechy dzieci oraz chęć do zabawy chyba spowodowały, że pogoda utrzymała się , aż do dnia następnego.

Wszystkie dzieci, a było ich ponad 220 ( policzono rozdane talony na lody oraz naklejki dla dzieci), przywitał Wójt Gminy Krasnosielc-Paweł Ruszczyński oraz Ksiądz Dziekan, Proboszcz Parafii Krasnosielc- Andrzej Kotarski, składając dzieciom najlepsze życzenia. Życzyli dużo radości, samych szóstek w szkole oraz bezpiecznych wakacji, które już niebawem. Za moment role się odwróciły, ponieważ, jak powiedziała dziewczynka składająca życzenia Panu Wójtowi, „ Pan także niedawno był dzieckiem, a dziś kończy 40 lat i my także składamy Panu najlepsze życzenia”. Pan wójt otrzymał bukiet balonowych kwiatów oraz kartę urodzinową z podpisami wszystkich dzieci obecnych na imprezie. W gronie dorosłych gości był również Pan Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, pracujący w WORD Mirosław Augustyniak, który na naszym święcie pojawił się z wieloma nagrodami, w tym z rowerem. Dzieci musiały wykazać się dobrą znajomością przepisów ruchu drogowego, odpowiadając na 5 pytań, zakreślając prawidłowe odpowiedzi na kuponie. Kupon zawierał dane personalne uczestnika. Z pośród wszystkich kuponów, obecny podczas imprezy ks. Jan Orzechowski, wylosował kupon zwycięscy nagrody głównej. Nagroda w postaci roweru trafiła do Kamila Stolarczyka z Krasnosielca, którą wręczył wójt gminy. Były również nagrody pocieszenia, opaski odblaskowe i breloczki, niezbędne do bezpiecznego poruszania się po jezdni. Dzięki uprzejmości Pana Mirosława Augustyniaka, dzieci obecne na naszym niedzielnym spotkaniu,  mogły spróbować swoich sił podczas ekstremalnego przejazdu rowerem po specjalnie zaprojektowanym torze przeszkód. Oczywiście z kaskiem na głowie.

Swoje umiejętności i efekty całorocznych zajęć prezentował grupa taneczna działająca przy GOK, którą prowadzi Pani Agnieszka Gałązka. Dzieciaki zaprezentowały 6 układów tanecznych w różnych grupach wiekowych: grupa z kl. I-VI ( taniec nowoczesny), najmłodsze dziewczynki 4,5-5,5  lat (układ z krzesłami), grupa 5,5- 6 lat- pary taneczne ( paso doble), grupa kl. I-III ( układ taneczny- mix dwóch piosenek) oraz starsze mażoretki ( układ do piosenki „Macarena”) i młodsze mażoretki ( układ gimnastyczny z piłkami).

Pracownicy GOK oraz wolontariusze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Krasnosielca prowadzili całą imprezę. Przeprowadzali gry, konkursy oraz konkurencje sportowe. Obsługiwali stoiska mega baniek mydlanych i malowania twarzy. Rozdawali słodycze, napoje, talony na lody włoskie, popcorn oraz kupony rabatowe na jazdę konną w Stajni MARGO. Cześć nagród- upominków dla dzieci otrzymaliśmy od sponsorów z terenu naszej gminy, za co w imieniu dzieci serdecznie dziękujemy. Stoisko Oriflame ufundowało trzy zestawy kosmetyków, które były nagrodami w konkursie rodzinnym „Rysuję mojego rodzica”. Gminno- Parafialny Dzień Dziecka wpisał się jako kolejna impreza na terenie gminy w ogólnopolski program „Postaw na rodzinę”.

Przez całe popołudnie dzieci korzystały nieodpłatnie z dwóch dmuchanych zjeżdżalni, przyczepy eldorado, klockolandii oraz innych stoisk i atrakcji np. jazdy w siodle na koniku.

Kliknij, aby obejrzeć galerię...

 

Galeria losowa

Licznik odwiedzin

898558
DziśDziś16
WczorajWczoraj569
w tym tygodniuw tym tygodniu16
w tym miesiącuw tym miesiącu9589
wszystkiewszystkie898558

Kto jest on-line?

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Kalendarz imprez

maj 2019
P W Ś C Pt S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najczęściej czytane:


Dzisiaj jest: Poniedziałek
20 Maja 2019
Imieniny obchodzą
Anastazy, Asteriusz, Bazyli, Bazylid,
Bazylis, Bernardyn, Bernardyna,
Bronimir, Iwo, Sawa, Teodor, Wiktoria

Do końca roku zostało 226 dni.
Zodiak: Byk

Rozmówki