HomeZajęcia/SekcjePracownia rękodzieła artystycznegoXIII Przegląd Pieśni Wielkopostnych w Amelinie

XIII Przegląd Pieśni Wielkopostnych w Amelinie

W piątą niedzielę Wielkiego Postu, 3 kwietnia 2017r. w kościele parafialnym w Amelinie odbył się, po raz trzynasty Przegląd Pieśni Wielkopostnych. Tegoroczne hasło przeglądu brzmiało: „Serce sercu” i nawiązywało do obchodzonego w kościele jubileuszowego roku 100. Rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie.

Przegląd zgromadził miłośników śpiewu sakralnego, a dokładniej pasyjnego nie tylko z naszej gminy czy dekanatu, ale także spoza granic powiatu i diecezji. W tegorocznym przeglądzie wzięło udział 368 uczestników.

Przegląd poprzedzony był Mszą Św. sprawowaną w intencji wszystkich uczestników przeglądu, organizatorów, przybyłych gości i parafian pod przewodnictwem ks. Biskupa Diecezji Łomżyńskiej Janusza Stepnowskiego oraz ks. Rekolekcjonisty Andrzeja Maciejewskiego.

Przegląd otworzył Ks. Szczepan Borkowski- proboszcz parafii Amelin w imieniu całej społeczności parafialnej oraz współorganizatorów tj. Wójta Gminy Krasnosielc, Gminnego Ośrodka Kultury w Krasnosielcu, Publicznej Szkoły Podstawowej w Amelinie. Następnie głos zabrały i dalszą część przeglądu poprowadziły: Anna Wosiak i Agata Wilkowska- nauczycielki z PSP Amelin jako konferansjerki. W kategorii soliści, zaprezentowało swoje umiejętności 22 osoby. W kategorii zespoły i chóry odbyło się 20 występów. Mieliśmy okazję posłuchać pięknych pieśni pasyjnych: tradycyjnych i współczesnych, ale o wielkiej głębi przekazu, w ciekawych aranżacjach. Podczas przeglądu pojawiały się instrumenty: keyboard, gitara, cytra, klarnet, flet poprzeczny i pianino elektroniczne.

Wszystkim uczestnikom przeglądu wręczono pamiątkowe dyplomy i upominki.

Organizatorzy zapewnili uczestnikom przeglądu gorący posiłek w postaci zupy pomidorowej przygotowanej przez KGW z Niesułowa w tradycyjnej kuchni polowej.

Kolejną atrakcją towarzysząca przeglądowi była wystawa rękodzieła lokalnych twórców oraz pokonkursowa wystawa prac plastycznych wykonanych przez dzieci i młodzież naszej gminy w ramach  trzech konkursów: „Różaniec- skuteczna broń w walce”, „Pastuszkowie fatimscy- 100 rocznica objawień matki Bożej w Fatimie”, „Od Lolka do Papieża Jana Pawła II”.

Warto podkreślić fakt, że w przygotowaniach tego przeglądu wzięło udział ok. 100 osób z parafii Amelin. Trudno myłoby wymienić wszystkich zaangażowanych z osobna, lecz ci, którzy włączyli się w przygotowania maja na pewno wielką satysfakcję, że to dzięki ich wsparciu po raz kolejny mógł odbyć się przegląd.

listopad 2017

Dzisiaj jest: Piątek