Wyszukiwarka

HomeDzień Kobiet w Krasnosielcu

Dzień Kobiet w Krasnosielcu

„Z kobietami wilka bieda, lecz bez kobiet żyć się nie da”

W Gminnym Ośrodku Kultury w Krasnosielcu, w sobotni wieczór- 9 marca 2013r.-spotkały się panie, by świętować Dzień Kobiet. 98 mieszkanek Gminy Krasnosielc i nie tylko miło spędziło czas oglądając i słuchając przygotowanych specjalnie na ich cześć programu artystycznego. Po ciepłych słowach i życzeniach Wójta Gminy oraz Wiceprzewodniczącego Rady Gminy był szampan, kwiaty i gromkie sto lat dla drogich, wspaniałych, kochanych… pań- jak podkreślali panowie.

Czas podczas spotkania umilali młodzi mieszkańcy naszej gminy, a dokładniej dwie pary taneczne, które od 2 lat trenują taniec towarzyski po okiem Pana Patryka Łazickiego. Przygotowali na tę okoliczność: jive, czaczę, sambę, rumbę oraz walca wiedeńskiego. Wyglądali pięknie, a tańczyli wspaniale. Tańczyli Wiktoria Grabowska i Piotr Bojarski oraz Nikola Grabowska i Artur Greszta.

Następnie na scenie pojawił się cygański tabor w składzie trzech Cyganów: Rafał Wilkowski, Jakub Mikulak i Krzysztof Czarnecki oraz piękne cyganki: Elżbieta Szewczak, Hanna Kęszczyk, Teresa Kaszuba, Małgorzata Regulska, Agnieszka Mikulak i Beata Heromińska. Zabawiali oni gości śpiewem mniej lub bardziej znanych piosenek cygańskich. Wirujące, kolorowe suknie, kwiaty we włosach i połyskujące sznury złotych korali zdawały się przenosić widza w inny wymiar. Błysk w oczach, wspólny śpiew, owacje na stojąco i gromkie brawa były dowodem na to, że potrzebujemy czasami oderwać się od codzienności, zapomnieć na chwilę o rutynie codziennego dnia, by potem z nową siłą i zapałem wrócić do rzeczywistości.

Przy wspólnym stole i kolacji czas płynął nieubłaganie. Śpiewano piosenki biesiadne, kołysano się w rytm melodii. Były rozmowy i żarty. Gdy północ wybiła gości nieco ubywało, ale wspaniała atmosfera spotkania nadal  unosiła się na sali.

Głównym  organizatorem Dnia Kobiet był GOK, ale nie mniej ważnym współorganizatorem był Wolontariat- grupa działająca przy Zespole Szkół im. T. Kościuszki licząca 12 osób, która współpracuje także z GOK. Sześć dziewczyn, które bardzo aktywnie włączyły się w przygotowania i obsługę podczas spotkania, okazały się niezastąpione. Bardzo dziękuję dziewczynom i zapraszamy do dalszej współpracy. Były to: Natalia Oporek, Milena Kowalska, Kamila Szymańska, Weronika Bakuła, Agnieszka Różacka, Karolina Zadrożna.

Już teraz zapraszamy wszystkie zainteresowane Panie za rok.

Kliknij, aby obejrzeć galerię...

Zdjęcia Tygodnik Ostrołęcki...

 

Galeria losowa

Licznik odwiedzin

118603
DziśDziś137
WczorajWczoraj291
w tym tygodniuw tym tygodniu1199
w tym miesiącuw tym miesiącu137
wszystkiewszystkie118603

Kto jest on-line?

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Kalendarz imprez

sierpień 2014
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najczęściej czytane:


Dzisiaj jest: Piątek
1 Sierpnia 2014
Imieniny obchodzą
Brodzisław, Justyn, Konrad, Konrada,
Nadia, Piotr

Do końca roku zostało 153 dni.
Zodiak: Lew

Rozmówki