gokkrasnosielc@op.pl

29-7175-205

Odsłony: 2635

b_286_233_16777215_00_images_mazowsze.jpg

Dzięki wsparci finansowemu Samorządu Województwa Mazowieckiego w Gminnym Ośrodku Kultury w Krasnosielcu, na przestrzeni września i października br. mogły odbyć się trzy koncerty.

W jesienne wieczory, kiedy czasu coraz więcej , a praca w polu i w ogrodzie już ogarnięta, można znaleźć chwilę na odpoczynek, chociażby przy muzyce. Takie założenie mieliśmy, planując „Kulturalne wieczory”, bo taką nazwę nosił nasz projekt. Spotkania o charakterze społeczno-kulturalnym, były doskonałą okazją do upowszechniania kultury oraz bezpośredniego kontaktu z artystami rangi ogólnopolskiej jak i światowej. W ramach realizowanego projektu nasi mieszkańcy mieli okazję do poznania , chociaż w niewielkim zakresie- muzycznym, kultury trzech narodowości.

29 września 2019r(niedziela) odbył się koncert- „Wieczór rosyjski”, ze wspaniałym duetem-Andrzej Korycki, Dominika Żukowska. Od lat fascynują się repertuarem trzech wybitnych postaci ballady rosyjskiej: Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego oraz Żanny Biczewskiej, których to twórczość wyróżnia się dużą emocjonalnością oraz wymownością tekstów, które w ujmujący sposób opisują to, co w życiu często trudno wyrazić słowami…

 

20 października 2019r.to spotkanie z zespołem „Prymaki” – „Wieczór białoruski”. Zespół jest na scenie od 1995 roku i mimo kilku zmian personalnych trzon zespołu i jego lider- Jerzy Ostapczuk- jest stały. Zespół charakteryzuje się żywiołowością, pięknymi strojami stylizowanymi kulturą ludowa Białorusi, pięknym wschodnim zaśpiewem. Zespół koncertuje w wielu krajach Europy i wydaje kolejne płyty.

 

27 października 2019r. to „Wieczór włoski” z Roberto Zucaro. Najsłynniejsze przeboje włoskie wyśpiewane prze Włocha, z dużym zaangażowanie chórku, składającego się widowi, dostarczyło organizatorom wielu chwil radości. Z wielką przyjemnością gościliśmy na scenie ośrodka kultury znakomitych artystów, a na Sali widowiskowej niezawodną publiczność.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na stronie internetowej GOK na nagrań video na Facebook

Kliknij, aby obejrzeć galerię...

Kliknij i przejdź do witryny facebook...